Z jakich powodów plisy okienne są tak często wybierane?

Rolety plisowane są bardzo często wybierane ze względu na swoje liczne zalety. Jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnych rolet. Istnieje wiele firm w Warszawie, które zajmują się sprzedażą rolet plisowanych. Jednak, żeby wybrać najlepsze plisy okienne, dobrze jest wziąć pod uwagę kilka podstawowych czynników. Jak tak właściwie działają plisy okienne? O czym zdecydowanie powinno się na ich temat wiedzieć? Jakie są ich podstawowe zalety? Jak wybrać najlepsze plisy okienne?

Plisy okienne – jak działają?

Plisy nazywane są także roletami plisowanymi. Jest to nic innego, jak materiał zwijany w charakterystyczną harmonijkę. Jego zadaniem jest przede wszystkim zaciemnienie wnętrza i zasłonięcie szyb, niekiedy żaluzje sprawdzają się też do dekoracji wnętrz. System można zwijać za pomocą listewki lub sznurka i ustawiać ją w dowolnej konfiguracji panując nad ilością przepuszczanego światła. Rolety plisowane mogą być wykonane z różnych tkanin – zwykle używane są wszelkiego rodzaju tworzywa sztuczne takie, jak na przykład poliester. 

Sposoby montażu plis okiennych

Istnieją dwie metody montowania plis – inwazyjny oraz nieinwazyjny. Montaż inwazyjny wymaga wywiercenia otworów w oknie. Plisy można dzięki temu mocować do każdego rodzaju i kształtu okna i będzie można je otworzyć na oścież. Alternatywą jest montaż bezinwazyjny. Wiele osób wybiera go, ponieważ nie trzeba wiercić w listwach. Montaż jest możliwy dzięki specjalnym zaczepom umieszczanych do ramy okna. Zaczepy są zdecydowanie korzystniejszym wyjściem, jednak należy wiedzieć, że mogą się szybciej niszczyć. 

Rodzaje plis okiennych

W sklepach można znaleźć rozmaite typy plis okiennych. Zwykle kupowane są tradycyjne modele, które nadają się do pionowych okien. Kolejnym wyjściem będą rolety, które sprawdzą się w oknach dachowych. Ponadto rolety mogą być dostosowane do okien o nietypowych kształtach – sprawdzają się choćby do ram ram skośnych oraz okrągłych. 

Z jakiego względu plisy okienne są tak chętnie?

Rolety plisowane umożliwiają dowolne regulowanie stopnia dopływu światła. Inaczej niż w klasycznych roletach można zasłonić dowolną część okna – przykładowo od połowy w dół. Kolejną zaletą jest prostota użytkowania. Żaluzje są lekkie, solidne i estetyczne, dzięki czemu sprawdzają się w większości pomieszczeń. Doskonale pasują do wystroju, gdyż można wybrać warianty nie tylko w rozmaitych kolorach, ale też wzorach. Dużo osób decyduje się na termoizolacyjne plisy okienne, dzięki czemu łatwiej jest zachować w pomieszczeniu ciepło zimą, a latem materiał będzie zapobiegał nagrzewaniu się pokoju.

Gdzie można wybrać żaluzje plisowane?

Znalezienie odpowiednich plis okiennych nie jest skomplikowane, trzeba tylko wziąć pod uwagę kilka najważniejszych parametrów. Przede wszystkim powinny być one dobrane do kształtu i wielkości ramy okiennej. Podczas kupna nie należy pomijać również materiału, z którego są one wykonane. Zgodnie z własnymi preferencjami dobrze jest wybrać kolor i wzór.
Podczas wybierana najlepszych plis okiennych koniecznie dobrze jest wziąć pod uwagę firmę, gdyż to właśnie ona jest gwarancją wysokiej jakości artykułów. Wiele osób wybiera PIOGAL – plisy. Marka jest rzetelna oraz godna zaufania, a także sprawnie realizuje zlecenia.

You Might Also Like

Back to top