Poznański architekt wnętrz prezentuje swoje realizacje

W tym wpisie pokazujemy zachwycające projekty stworzone przez Home Plan – architekt wnętrz w Poznaniu.

Kancelaria adwokacka w Poznaniu

W kancelarii są przeszklone drzwi oraz ściany oraz okazałe okna z drewnianymi ościeżnicami. Na skutek tego pomieszczenie jest zalane światłem. Obok każdego okna zawieszone są szare zasłony. Na środku pomieszczenia umieszczony został duży grafitowy stół, a wokół stołu jasne fotele na metalowych nogach. Blisko wyjścia na balkon w ścianie jest zamontowana szafka na książki. Regał posiada 6 półek i ma kolor ciemnego brązu. Architekt wnętrz mądrze wsadził go w ścianę, w ten sposób nie zabiera w ogóle przestrzeni.

Na suficie zamocowano dwie czarne lampy. Wyglądają trochę jak wielki plażowy kapelusz lub parasol na słońce. Mają zamontowane spore żarówki, dzięki czemu nawet jak na zewnątrz jest ciemno pokój może być wciąż jasny.

Mieszkanie dwupoziomowe w Poznaniu

Parter mieszkania w Poznaniu zawiera salon, który jest połączony z kuchnią. Ujrzymy w nim niesamowicie funkcjonalne parapety, które odgrywają rolę stołu kuchennego. Obok białych parapetów ustawiono 2 czarne, barowe krzesła a siedząc na nich możliwe jest oglądanie co się dzieje na zewnątrz. Pod parapetami w kuchni została zamontowana szafka w kolorze białym – tak jak wszystkie meble w tej części mieszkania. Tuż nad zlewozmywakiem i ladą została powieszona półka, dzięki czemu kuchnia otrzymała ekstra miejsce na doniczki z kwiatami i nieduże przedmioty, które są codziennie używane. 
Architekt wnętrz zgrabnie odseparował kuchnię od części salonu przy użyciu różniącej się podłogi – w kuchni są ciekawe sześciokątne kafelki mające różne odcienie szarości. W salonie dla odmiany znajdują się drewniane panele. W części salonowej, ale tuż przy kuchni został ustawiony duży czarny stół, a przy nim przeróżne krzesła – są one czerwone, białe ale także czarne. Tuż nad stołem wisi lampa w kolorze białym, która oprócz ładnego wyglądu jest również funkcjonalna i możliwe jest jej przesunięcie w pozostałe części pokoju. W części salonu parapet także nie jest niepraktyczny – na całej jego długości stoją rośliny doniczkowe a w dodatku został pod nim zamontowany regał na książki.
Na przeciwko kuchni obok ściany ulokowana została grafitowa kanapa – narożnik. Przed nią leży za to stylowy czarno-biało-szary dywan z azteckimi wzorami. Na dywanie została ustawiona ława, która jest jasnobrązowa, a szary bieżnik idealnie wpasowuje się do stylu kanapy i dywanu. Tuż przy kanapie postawiono lampę stojącą, która powoduje, że nawet po zachodzie słońca czytanie książki nie będzie sprawiało problemu. Tuż obok lampy znajdują się modne drewniane schody z białą balustradą, które wiodą na drugie piętro mieszkania w Poznaniu.

Mieszkanie w Poznaniu

W lokalu w Poznaniu architekt wnętrz z Home Plan zajął się zaprojektowaniem łazienki. Powieszone zostały tam modne czarne kafelki. Kafelki nie są standardowymi kwadratami, ale posiadają formę rombu i są rozmieszczone na ścianie na zmianę, tak, że wyglądają jak strzałki w górę i w dół. W łazience umieszczona została biała szafka z czarną płytą, a na niej biały prostokątny zlew ze srebrnym wysokim kranem. Nad umywalką architekt wnętrz postanowił umieścić okrągłe lustro, a obok niego czarną lampę – kinkiet. 
W dodatku w mieszkaniu w Poznaniu Home Plan zdecydowało ulokować dużą białą szafę, która sprytnie oddziela przedpokój od salonu. Szafa ta posiada drewnianą dziurę, która została zmieniona w siedzisko, na którym można przykładowo zdjąć buty, ale jest też wieszakiem na kurtki oraz akcesoria.

Dom z basenem

W domu z basenem architekt wnętrz postanowił stworzyć betonowy sufit. Doskonale współgra z salonem i pokojem dziecięcym. W salonie wspaniale komponuje się to z paleniskiem i miejscem do przechowywania drewna oraz grafitową kanapą. W dodatku mieszkanie posiada podłogi w kolorze ciemnego drewna i wielkie okna, które zostały wstawione na długości całej ściany. Do betonowego sufitu idealnie dobrane są żaluzje, które znajdują się w oknach.
Identyczne żaluzje i panele są również w pokoju dziecięcym, w którym przyklejona jest biało-szara tapeta, która przedstawia drzewa. Pod ścianą z tapetą architekt wnętrz postanowił postawić białe łóżko w kształcie domku. Na środku pomieszczenia natomiast ulokowany został dywan w kolorze białym a także różnokolorowe poduszki. Wszystkie barwy doskonale ze sobą grają i pomimo zastosowania dużej ilości bieli i szarości – pokój jest wesoły.

You Might Also Like

Back to top