Postaw na podłogi z drewna renomowanych firm

Po wybudowaniu domu przychodzi czas na wykończenie wnętrz. Wówczas jednym z istotniejszych decyzji z jakimi styka się właściciel jest wybór dobrej, długotrwałej podłogi. Trzeba pamiętać, że jest to zakup na wiele lat i warto postawić na jakość i wytrzymałość na pierwszym miejscu. Podłoga oprócz trwałości powinna być bezproblemowa do czyszczenia, a co więcej sprawiać, że wnętrze wygląda przytulnie. Są to przyczyny, dla których warto postawić na podłogi drewniane. Ten rodzaj podłóg warto również zastosować w kuchni, oczywiście pamiętając o właściwej pielęgnacji. Po zamontowaniu podłogi można również drewno zaimpregnować odpowiednimi preparatami. Jest to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie drewno, a nie przepadającymi za tradycyjnymi płytkami. Nieważne czy mieszkamy w niewielkiej miejscowości, czy w dużym mieście jak Warszawa, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Gdynia lub okolice Trójmiasta. Warto znaleźć godnego zaufania producenta podłóg z drewna, charakteryzujących się pięknym wyglądem i dużą trwałością. Renomowani producenci posiadają najwyższej jakości materiały, które pięknie wyglądają. Gdzie szukać idealnych podłóg z drewna? Jakiemu producentowi zaufać??

Źródło: Dom i styl – podłogi drewniane w Gdańsku

Boen – wieloletnia tradycja

Firma Boen jest wytwórcą drewnianych podłóg mogącym poszczycić się wieloletnią tradycją. Jej korzenie sięgają XVII wieku. Dzisiaj jest to jeden z najważniejszych dostawców na rynku, działający w ponad 50 krajach na całym świecie. Jednym z najpopularniejszych wyrobów tego producenta jest jodła francuska. Szczególnie cenią ją sobie architekci, a także projektanci wnętrz. Poza tą odmianą, firma Boen ma wyjątkowo rozbudowaną gamę kolorystyczną od jasnych, do bardzo ciemnych. Wybór jest urozmaicony, również jeśli chodzi o odcienie. W ofercie są podłogi olejowane, a także lakierowane. Szczególnie polecana jest podłoga, która posiada wiele nagród dzięki wykończeniu innowacyjnym lakierem. 

Tarkett – lider w nowoczesnych rozwiązaniach

Jest to producent, który z pewnością zrewolucjonizował branżę podłóg drewnianych, a to dzięki desce Lindermana. Jest to połączenie parkietu, i parkietu posiadającego wiele warstw. Zastosowanie tej metody umożliwia przeciwdziałanie kurczeniu się drewna, co jest normalnym procesem. Tarkett jest właścicielem zakładów produkcyjnych prawie na całym świecie, co sprawia, że jest liderem w świecie podłóg z drewna. W swoim asortymencie producent zawarł poza podłogami drewnianymi również winylowe i laminowane. Kiedy nie można zastosować desek o typowej grubości, Tarkett wprowadził do swojej oferty deskę fornirowaną. W ofercie tej firmy jest dużo wersji kolorystycznych od niemal białych, aż po całkiem ciemne. 

Ekologia w produkcji podłógz drewna -Abaro

Ten ceniony producent podłóg drewnianych w swojej ofercie posiada także produkty, które najbardziej przypadną do gustu osobom które cenią troskę o środowisko naturalne. Abaro swoje podłogi impregnuje ekologicznymi i naturalnymi olejowoskami pozyskiwanymi z lnu ostu lub słonecznika. Abaro posiada również duży wybór kolorów, szerokości deski, oraz grubości. Producent zaprojektował dwie główne linie produktów- klasyczną i Old Collection. Seria klasyczna wyróżnia się się wykończeniem z użyciem nieszkodliwych dla zdrowia wosków roślinnych. Doskonale zabezpieczają drewno, a jednocześnie pozwalają mu oddychać. Umożliwia to przyszłym użytkownikom podłóg przeprowadzać prace konserwacyjne lub naprawiać niewielkie ubytki własnoręcznie. Seria Old Collection to gama podłóg ręcznie postarzanych, które na końcu procesu produkcji zabezpieczane są odpornymi olejami. Zastosowane surowce są całkowicie bezpieczne dla zdrowia i otoczenia. W tym przypadku wszystkie partie desek mają swój jedyny, unikalny wygląd. Nie ma dwóch identycznych zestawów desek. Seria ta może także delikatnie zmieniać swój kolor nawet do sześciu miesięcy po montażu. 

Tradycja rodzinna w podłogach drewnianych – Dąbex 

Dąbex jest czołowym polskim producentem podłóg. To firma rodzinna z niemal 60 letnią tradycją. W swojej ofercie ma zarówno parkiety lite, jak również parkietowe czy przemysłowe. Firma może także pochwalić się szczególną dbałością o środowisko, szczególnie troszcząc się o równowagę lasów. Drewno, które przeznaczone jest do produkcji podłóg zostało pozyskane w sposób jak najmniej ingerujący   równowagę leśnego ekosystemu. Producent oferuje rozbudowaną gamę kolorystyczną drewna, oraz ma w swoim asortymencie produkt robiony na miarę, czyli jodłę francuską. Jest to podłoga robiona na specjalne zamówienie, przez co czas oczekiwania na gotowy produkt trochę się wydłuża. Poza tym wyjątkowym produktem w ofercie jest także parkiet lity, jodła klasyczna, parkiet dwuwarstwowy, mozaika przemysłowa, oraz deska dwuwarstwowa.

Producent z Polski – Jawor parkiet

Jawor jest przedsiębiorcą będącym na rynku polskim już od 25 lat. Jej oferta wyróżnia się szerokim wyborem parkietów i desek dwuwarstwowych, które są szczególnie nie odkształcające się. Żeby zapewnić świetną wytrzymałość swoich produktów, producent nakłada na swoje deski aż osiem warstw lakieru, albo trzema warstwami olejowosku. Podłogi tej firmy wyróżniają się ponadprzeciętną trwałością, a także troską o najmniejszy drobiazg. 

Kaczkan- specjalista od desek dwuwarstwowych

Kaczkan jest producentem polskim, będącym na rynku od 30 lat. Jego flagowym produktem jest deska dwuwarstwowa. W swoim asortymencie ma urozmaiconą gamę kolorystyczną, a także różne wykończenia. Firma szczególnie dba o nie degradowanie środowiska naturalnego, równocześnie stawiając na najwyższą trwałość swoich produktów. Drewno, które jest pozyskiwane do produkcji podłóg spełnia najważniejsze normy zarządzania zasobami naturalnymi, a także posiada wszystkie certyfikaty wymagane przez UE.

You Might Also Like

Back to top