Parkiet czy panele? Wady i plusy tych rozwiązań w Twoim mieszkaniu

Szeroki wybór

Bardzo istotną kwestią podczas urządzania domu lub mieszkania jest z pewnością wybór podłogi do poszczególnych pokoi. Rodzajów jest bardzo dużo, począwszy od wykładzin, a skończywszy na kafelkach. Najbardziej wymagające osoby, które w szczególności doceniają tradycyjne rozwiązania, z pewnością skupią się jednak na drewnianych podłogach. Zawsze stoi się wtedy przed dylematem: zdecydować się na parkiet czy panele siedlce?

Istota pielęgnacji

Zanim przejdziemy do poszczególnych minusów i plusów obu opcji, należy położyć duży nacisk na fakt, że niezależnie od tego, czy wybierzemy panele, czy parkiet, musimy zaopatrzyć się w lakier do podłogi. Jest to klucz do odpowiedniej pielęgnacji drewna, które znajduje się pod naszymi stopami.

Co wybrać?

Parkiet jest rozwiązaniem znacznie droższym, ale przy tym niezwykle trwałym. Cena paneli może być trochę bardziej kusząca, ale tutaj musimy zdawać sobie sprawę z niezbyt dobrej akustyki oraz tego, że panele są dużo mniej wytrzymałe, przez co mogą starczyć na kilka lat mniej. Warto więc podjąć wybór na podstawie ilości pieniędzy, jakie mamy na ten zakup i oczekiwań odnośnie wyglądu oraz trwałości. Trzeba również wiedzieć, że parkiet jest bardziej kapryśny względem podłoża, na którym się znajduje.

You Might Also Like

Back to top