Na jakie ceny się przygotować przy firmie sprzątającej w Gdańsku i Gdyni?

Najczęściej firma sprzątająca angażowana jest do posprzątania biur, lokali usługowych albo wspólnych przestrzeni w korporacjach. Dość często spotykamy się z chęcią wynajęcia tego typu firmy kiedy najemcy wyprowadzają się z lokalu i nie chce im się dokładnie go czyścić, lub już się wyprowadzili i zostawili burdel, a gospodarz nie ma ochoty sprzątać sam. W ostatnim czasie coraz popularniejsze jest zatrudnianie pomocy w sprzątaniu do mieszkań i domów, w momencie kiedy lokatorzy nie mają czasu lub umiejętności, a stać ich na firmę sprzątającą. Jak przebiega takie świadczenie? Ile kosztuje firma sprzątająca w Gdańsku i w Gdyni i dlaczego tyle.

Od czego zależy cena firmy sprzątającej?

Koszt sprzątania w lokalach mieszkalnych i biurach zależy od wielkości firmy, która będzie to robić. Ceny zaangażowania jednej osoby, która w ten sposób dorabia będą prawdopodobnie niższe niż w przypadku wielkiej firmy zatrudniającej kilkanaście lub kilkadziesiąt pracowników. Kolejny czynnik, od którego będzie zależeć koszt serwisu to czy będziemy angażować osobę do jednorazowego sprzątania, czy regularnie, przykładowo co miesiąc.

Kolejny czynnik to lokalizacja – inne ceny sprzątania domów są w Gdańsku niż w niedużej miejscowości. Ważne jest też czy Twoja przestrzeń do posprzątania jest w centrum miasta, czy może na przedmieściach.

Dodatkowo niezmiernie istotna jest wielkość biura i jego stan. Zdecydowanie więcej czasu będzie sprzątane duże biuro, niż kawalerka. W konsekwencji – im więcej czasu zajmuje praca tym więcej będzie to kosztować. Jednakowo jest z zabrudzeniem i naszymi oczekiwaniami co do posprzątania. Jeśli wymagamy odkurzania, umycia podłóg i starcia kurzy to zajmie to mało czasu. Jeśli jednak chcemy aby umyć wszystkie okna, fugi i szafki, albo żeby posprzątać mieszkanie po remoncie – musimy liczyć się z większym kosztem.

Czym różni się sprzątanie mieszkań od sprzątania biur?

Samo sprzątanie prezentuje się zwykle tak samo, może się różnić ceną, czasem trwania lub ilością osób sprzątających. Przy sprzątaniu kawalerki wystarczy jedna sprzątająca osoba, biura bardzo często są wielkopowierzchniowe i jeżeli miałby je ogarniać jeden pracownik to zajęłoby mu to niesamowicie dużo czasu. W ten sposób w biurach często wymaga się więcej niż jedną osobę. Różnić może się również zakres obowiązków – w domu priorytetowe jest dla nas wytarcie kurzu z półek, wstawienie prania i wyprasowanie go, kiedy w biurowcach ważniejsze będzie wyczyszczenie biurek, wyrzucenie śmieci i dezynfekcja łazienek.

Ile kosztuje sprzątanie biur w Gdańsku i Gdyni?

Cena zdecydowanie zmienia się zależnie od tego, czego chcesz, jak duży jest lokal do wyczyszczenia i z jaką częstotliwością trzeba będzie to robić. Zestawienia cen firm sprzątających w Gdańsku oraz Gdyni mogą przedstawiać koszta za godzinę lub za wielkość lokalu. Za wyczyszczenia mieszkania do 40m2 możesz być przygotowany na koszt od 120 do 150 zł. Jeżeli Twój apartament jest większy i ma przynajmniej 3 pokoje, ta cena najprawdopodobniej zwiększy się nawet do 250-270 zł. Jeżeli pragniesz, żeby jeszcze zostały umyte okna, powinieneś dodać do tego jeszcze trochę pieniędzy. Minimum 30 zł więcej zapłacisz za ten dodatek w Gdańsku albo w Gdyni. Jeżeli okna są niestandardowej wielkości, albo wymagasz umycia okien balkonowych, to dolicz co najmniej 40zł. W przypadku kiedy masz domek jednorodzinny możesz liczyć się z jeszcze większą cena – przynajmniej 100-150 zł więcej będziesz musiał zapłacić w Gdańsku lub Gdyni. Zarządzający biurami zapłacą za sprzątanie definitywnie najwięcej. Koszt tego serwisu w Gdańsku i Gdyni to minimum 500 zł za lokal o powierzchni 100-200m2. 

Wiedz, że podane przez nas ceny są niezobowiązujące. Wszystko zależy od Twoich ustaleń z firmą sprzątającą. W Gdańsku i Gdyni na 100% odnajdziesz taką, która zaproponuje Ci atrakcyjną cenę. Jedną z polecanych firm w Gdyni jest Cleanness – sprzątanie biur.

You Might Also Like

Back to top