Kuchnie na wymiar czy ze sklepu?

Przy tworzeniu nowej zabudowy kuchennej na pewno spotkałeś się z dylematem – meble na wymiar czy gotowe? Wybór nie jest wcale jasny. W tym artykule postaramy się przybliżyć ci złe strony jak i zalety obu tych rozwiązań.

Meble na wymiar – jak sprawić, by były funkcjonalne?

Bezsprzeczną dobrą stroną kuchni na zamówienie jest możliwość zmiany każdego elementu. Nawet w niewielkich i nieustawnych lokalach można stworzyć efektowną i ustawną kuchnię. Nie ulega wątpliwości, że zrealizowanie kuchni na wymiar wiąże się z większym kosztem. Na końcową stawkę przyczynia się dobór materiałów oraz wyposażenia szafek. Specjalista z biura projektowego Skamo, który działa na terenie Gdańska i Gdyni, pomoże ci zaprojektować rozwiązania dobrane do ciebie. 

Meble gotowe – szybkie i budżetowe rozwiązanie

Rzecz jasna, że gotowe meble kupione w punkcie meblowym są mniej kosztowne. Natomiast jest to rozwiązanie głównie do dużych i ustawnych lokali. Meble te są zazwyczaj wykonane z najtańszych materiałów, więc jeśli nie zależy nam na meblu dobrej jakości wybierzmy tę opcję. Uzasadnieniem przemawiającym na korzyść mebli gotowych jest czas dostarczenia. Zwykle meble gotowe są możliwe od ręki, podczas gdy na kuchnię na wymiar trzeba nieco zaczekać. Jednak produkty gotowe nie dają tak dużej szansy personalizacji detali, nie pomogą też ukryć potencjalnych krzywizn a także defektów pomieszczenia.

You Might Also Like

Back to top