Klimatyzacja do biura – o czym pamiętać decydując się na instalację?

Gdy spędzasz cały dzień w biurze, w lecie prawdopodobnie będzie to nie lada wyzwanie. Chyba że zainstalowana jest w nim klimatyzacja, która pozwoli na spokój każdemu z pracowników. Na skuteczność ludzi potężne znaczenie mogą mieć przyczyny termiczne. Może to skutkować tym, iż prędkość pracy drastycznie się obniży, jeśli będą oni postawieni w sytuacji działania w zbyt niskiej bądź za ciepłej temperaturze. Kiedy rozważasz nad instalacją klimatyzacji do biura, ważne, byś pomyślał o paru rzeczach.

Partnerem artykułu jest Green Tech Klima – zawodowcy w zakresie zakładania klimatyzacji na terenie woj. Kujawsko-Pomorskiego – Torunia, Grudziąca, Wąbrzeźna. 

Klimatyzacja – komfort dla Twoich pracowników

Klimatyzacja zmieni biuro w właściwe miejsce dla pracowników. Pracownicy będą czuli się wyczerpani, rozdrażnieni i chorzy, jeśli zmuszeni wykonywać pracę w skrajnych warunkach. Poczucie niewielkiego stopnia energii nie da im możliwości adekwatnie skoncentrować się na ich zadaniach. Klimatyzacja umożliwi powrót do optymalnego tempa pracy i pomyślnych efektów normując temperaturę w biurze w optymalnych granicach. 

Czym skutkuje zbyt niska temperatura w biurze

W sytuacji kiedy pracownicy Twojego biura muszą pracować w ekstremalnie niskich temperaturach, będą skarżyć się z powodu objawów takich jak suchość pod powiekami, podrażnienia dróg oddechowych, jak też problemy ze skórą.

Skutki zbyt wysokiej temperatury

Gdy zaś będą musieli przebywać w gorącym budynku, pojawią się problemy, takie jak wysypki cieplne, odwodnienie, zwiększone wytwarzanie potu i udar cieplny.

—–

Klimatyzator, który wybierzesz do swojego biura, powinien być w stanie nieprzerwanie trzymać właściwą temperaturę w pomieszczeniu, żeby uniknąć problemów zdrowotnych spowodowanych pracą w ekstremalnych warunkach termicznych. Na wiosnę powinien również być w stanie neutralizować alergeny, które w innym przypadku mogą działać drażniąco na nos, skórę i oczy.

Zakup klimatyzatora – o czym pamiętać?

Wybierając klimatyzację do własnego biura, możesz trafić na urządzenia o zróżnicowanej wydajności i klasie energetycznej. Powinieneś zakupić taki, który będzie pasujący do Twojego pomieszczenia. Należy dopasować typ i moc klimatyzacji w zależności od kubatury pomieszczenia, jakie będzie klimatyzowane i skali temperatury otoczenia.

Wszystkie klimatyzatory mają obecnie klasyfikację efektywności energetycznej, czyli tak zwane klasy. Są oznaczane literami od G do A (w klasie A zostały stworzone 3 uzupełniające rodzaje – A+, A++, A+++). Klasa A odpowiada najmniejszemu poborowi prądu, a więc jest wysoce energooszczędna.

Nie musisz przejmować się, że klimatyzacja negatywnie wpłynie na twój budżet a także poważnie powiększy opłaty za energię, Klimatyzacja o właściwej efektywności energetycznej nie będzie powodować strat. Musisz też wziąć pod uwagę inne czynności, jak na przykład szybkość obrotów wentylatora, cyfrowy system kontrolowania temperatury a także system trybu uśpienia.

Wszystkie opisane dodatki będą pomocne w zmniejszeniu użycia prądu, ale nie tylko, są one bardzo użyteczne w trakcie regularnego używania klimatyzacji oraz pozwalają jeszcze lepiej spersonalizować aktywność klimatyzacji do potrzeb Twojego biura.

You Might Also Like

Back to top