Jakie schody będą najlepsze dla Ciebie?

Czym wyróżniają się schody dywanowe?

Schody dywanowe nie opierają się na bocznych belkach. Te samonośne schody sprawiają wrażenie spływającego z góry dywanu, prezentują się niesamowicie lekko, jednak są naprawdę bardzo trwałe. Podczas konstruowania takich schodów konieczne jest absolutne skupienie się na stopniach i podstopniach. Powinny być one zrobione precyzyjnie, dlatego, że to one utrzymują całe schody. Pamiętaj, że schody mają swoją podstawę w ścianie, dlatego ważne jest aby była to odpowiednia konstrukcja nośna, dobrze aby była żelbetonowa czy też stalowa. Najczęściej spotykane są drewniane schody dywanowe, ale coraz częściej spotkać możemy takie stworzone dla przykładu z betonu i metalu. Najczęściej kupujemy takie schody do wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych, ale będą pasowały także do innych stylów.

Czy schody półkowe będą odpowiednie do Twojego domu?

Od niedawna schody półkowe zaczęły się cieszyć niesamowitą popularnością. Spowodowane jest to wspaniałym efektem, jakby schody unosiły się w powietrzu. Każdy schodek mocowany jest bezpośrednio do ściany, w związku z tym konstrukcja nie zabiera dużo przestrzeni i wygląda niesamowicie niebanalnie. Podobnie jak przy schodach dywanowych – ściana musi być do tego dostosowana. Najkorzystniej wybrać ten rodzaj schodów już na etapie projektowania domu. Przy ścianach żelbetowych możliwe jest przytwierdzenie w ścianie pojedynczych stopni. Jeżeli jednak ściana nie jest do tego dostosowana, konieczne będzie umieszczenie w niej belki, do której następnie mocowane są schodki. Do schodów wspornikowych można dodać balustradę, jednak nie jest to konieczne. Najczęściej spotykane są schody półkowe wykonane z drewna. Idealnie wyglądają w mieszkaniach minimalistycznych, ale prawda jest taka, że wkomponują się w każdy wystrój domu.

Każdy z opisywanych modeli schodów możesz zlecić do wykonania w firmie Green Step.

Kiedy wybrać schody kręcone?

Schody kręcone perfekcyjnie pasują do niewielkich piętrowych domów, gdzie nie ma za dużo przestrzeni na postawienie drewnianych schodów jedno- lub dwubiegowych. Regularnie są też kupowane przy antresolach. Schody kręcone zajmują nadzwyczajnie mało przestrzeni i są do kupienia nawet w marketach budowlanych. Schody spiralne dodatkowo są najtańsze ze wszystkich wymienionych typów schodów, a ich montaż jest banalnie prosty. Schody kręcone wykonywane są z różnych surowców. Możemy kupić schody drewniane, stalowe, żeliwne, a nawet szklane. Ich konstrukcja oparta jest na kole. Na środku jest rdzeń, a wokół niego mocowane są kolejne stopnie. Wadą tego rodzaju schodów jest to, że nie nadają się dla najmłodszych i najstarszych członków rodziny – są strome i z tego powodu mogą sprawiać trudność w ich pokonywaniu. Mogą być kłopotliwe przy mieszkających w domu zwierzakach domowych. Najczęściej spotkać możemy taki typ schodów w domach nowoczesnych i loftowych.

You Might Also Like

Back to top