Jakie są trendy w sklepach meblowych w tym roku?

Ostatni rok nie był dla nikogo zbyt przyzwoity. Dlatego w zasadzie każda gałąź gospodarki w roku 2021 ulega znacznym przemianom, aby uczynić codzienne funkcjonowanie choć trochę ciekawszym i bardziej barwnym. Podobnie jest z trendami w sklepach meblowych, które w tym roku są o wiele bardziej pstrokate i kolorowe, niż jeszcze jakiś czas temu.

Jakie materiały znajdziemy w tym roku w sklepach meblowych?

Rok 2021 w branży meblowej przynosi rewolucję. Mamy do czynienia przede wszystkim z produktami, które w mniejszym lub większym stopniu kojarzą się z naturą i przyrodą. Najczęściej stosowane w tym roku materiały to chociażby drewno, bambus czy wiklina, ale również trochę bardziej klasyczne tworzywa, takie jak ceramika i szkło.

Wybór jest naprawdę różnorodny, gdyż projektowanie pomieszczeń w nowoczesnym klimacie nawiązującym do natury jest niezwykle łatwe i przystępne. Wystarczy jedynie odwiedzić najbliższy sklep meblowy, aby cieszyć się obszernym wyborem interesujących kanap, foteli czy stołów, które wyjdą naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów, którzy doskonale zdają sobie sprawę, czego oczekują od urządzanego pomieszczenia.

Moda na ekologię

Profesjonalny sklep meblowy, który jest gotowy na zaoferowanie najnowszych rozwiązań oraz dostosowanie się do mody, posiada w swojej ofercie wiele ekologicznych akcesoriów, do których wytworzenia użyto naturalnych tworzyw. Kładzie się ogromny nacisk także na różnorodność ozdób. Wszystko jest utrzymane w jasnych, bezpiecznych barwach, nieważne czy chodzi o krzesło, stół czy biurko. Wybór jest pokaźny i z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Zależy Ci aby znaleźć dobry sklep meblowy w okolicy Gdańska? Sprawdź koniecznie Skamo – sklep meblowy

Trwająca w chwili obecnej pandemia wpływa na prawie każdą dziedzinę gospodarki. Dotyka to również trendów wyposażenia wnętrz. Co zatem dominuje w sklepach meblowych w 2021 roku? Dominującym nurtem tego sezonu jest głównie ład, harmonia, powrót do natury. Konsumenci zamknięci w gospodarstwach domowych, pracujący z domu potrzebują metod,rozwiązań, które pozwolą im na połączenie codziennego życia rodzinnego z pracą. Poszukują rozwiązań praktycznych, umożliwiających jednocześnie na wygodną pracę i relaks. Multum sklepów meblowych oferuje wyposażenie wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska, a to dzięki wzrastającej świadomości wśród społeczeństwa. Wybierając się na zakupy w Gdańsku, Gdyni czy generalnie w Trójmieście można odwiedzić duże sklepy jak np. galeria Matropolia proponująca kompleksowy asortyment zarówno mebli, jak i dodatków.

Obecny trend sklepów meblowych- meble wielofunkcyjne i modułowe.

Większość sklepów meblarskich wprowadziła do swojej oferty meble wpasowujące się do zmieniających potrzeb konsumentów. Modne stały się sofy modułowe, których kształt można dowolnie zmieniać dostosowując je tym samym do rozmieszczenia i wielkości pomieszczenia. Taka sofa może tworzyć jednolitą całość lub może być rozdzielona na drobniejsze fragmenty w zależności od aktualnych potrzeb. Sklepy meblowe w swojej propozycji posiadają również meble spełniające wiele funkcji. Takim przykładem jest pufa, która może służyć jako podnóżek, a po właściwym złożeniu również za łóżko. Konsumenci szukają rozwiązań uniwersalnych, umożliwiających metamorfozy według gustu bez przymusu kupowania nowych mebli.

Zaokrąglone brzegi i delikatne kolory w sklepach meblarskich

Udając się do sklepu z meblami można zwrócić uwagę na dominację subtelnych, stonowanych kolorów, a także obłe kształty. Sofy, kanapy, fotele- tutaj znacznie większą popularnością cieszą się obłe kształty, zaakcentowane przez welur w subtelnych i delikatnych kolorach. Najpopularniejszymi kolorami nawiązującymi w tym sezonie do powrotu do natury są beże, szarości, delikatne odcienie pomarańczowego. Głównie chodzi o kolory nawiązujące do odcieni ziemii.Umożliwia to wprowadzenie do pokoi przyjemnej atmosfery. Naturalnie nie może tutaj zabraknąć elementów z odważniejszymi kolorami takimi jak żółty, fioletowy czy czerwony.

Dbałość o środowisko w sklepie meblowym

Zwiększająca się świadomość społeczeństwa jeśli chodzi o ekologię sprawia, że również sklepy z meblami powinny podążać za tym trendem. Powrót do natury wiąże się naturalnie z ekologią, dlatego powszechnym materiałem w branży wnętrzarskiej został bioplastik. Materiał ten robiony jest z roślin i jest  biodegradowalny. Bardzo powszechne są obecnie meble z palet, a także starocie własnoręcznie odremontowane. Połączenie współczesnych mebli, z tymi w stylu vintage tworzy wyjątkowy klimat, a przy okazji nie stwarza krzywdy środowisku naturalnemu. W sklepie meblowym warto również wybrać doniczki z wikliny lub ceramiki, aby wypełnić mieszkanie pięknymi roślinami idealnie komponującymi się ze stylem „powrotu do natury”. Warto również podkreślić charakter wnętrza dobierając akcesoria z naturalnych materiałów takich jak kamień czy wiklina. W dobrym sklepie z meblami można znaleźć inspiracje na nowoczesne wyposażenie domu zgodnie z nowoczesnymi trendami.

You Might Also Like

Back to top