Jak konserwować podłogi drewniane

Podłoga z drewna to marzenie wielu osób remontujących nowy dom. Kupno podłogi z drewna to spory koszt, toteż należy zastanowić się nad tym, jak poprawnie o nią zadbać. Pielęgnacja podłóg drewnianych to złożona kwestia – przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz. 

Szeroki wybór produktów do podłogi drewnianej odnajdziesz w skleppartners.pl

Podłoga lakierowana

Podłoga pokryta lakierem to jeden z najczęściej spotykanych gatunków podłóg sosnowych. Najlepszej klasy lakier gwarantuje trwałość i nie jest podatny na zarysowania. Aby zapobiec czynnikom, które stanowią zagrożenie dla twojej drewnianej podłogi – pamiętaj o tych zasadach. Systematyczne odkurzanie podłogi drewnianej, najlepiej główką z delikatnym włosiem, efektywnie wydłuży jej żywotność. Po odkurzaniu należy umyć podłogę wodą. delikatna szmatka, solidnie wyciśnięta z nadmiaru wilgoci z pewnością zda egzamin. Do wody możesz wlać specjalny środek przeznaczony do mycia podłóg lakierowanych.

Olejowanie podłogi – zabezpieczenie desek

Podłogi olejowane zrobione są w stu procentach z drewna, które w dalszej kolejności zostaje zabezpieczone olejem. Nie da się ukryć, że olejowane podłogi drewniane posiadają ponadprzeciętny urok, który sprawia, że przestrzeń zyskuje charakter. Ten typ podłóg dobrze sprawdza się w miejscach często uczęszczanych – budynkach publicznych, czy nawet mieszkaniach, w których znajdują się dzieci. Choć olej sprawia, że są wysoce odporne, nie należy zapominać o ich konserwacji. Tak, jak w przypadku podłóg lakierowanych, podstawową sprawą jest regularne sprzątanie. Podłogę impregnowaną olejem należy zamiatać lub odkurzać szczotką z miękkim włosiem. Raz na jakiś czas można ją także odświeżyć przy użyciu specjalistycznego preparatu. Preparat ten należy odpowiednio wybrać pod względem odcienia podłogi. Gdy skazy są na tyle duże, że zwykłe preparaty i pielęgnacja nie pomogą – zróbmy renowację. Twardy wosk do podłóg stworzy na podłodze warstwę chroniącą drewno.

You Might Also Like

Back to top