Drzwi z drewna – jak znaleźć idealne i na co zdecydowanie warto zwrócić uwagę?

Zakup odpowiednich drzwi bywa skomplikowany. Bardzo dużą popularnością cieszą się przede wszystkim drzwi drewniane – szczególnie marek Porta oraz DRE. Aby jednak właściwie je dopasować, przy ich wybieraniu dobrze jest wziąć pod uwagę kilka najważniejszych kwestii. Jak dobrać drzwi z drewna? Który typ oraz firma będą odpowiednie? 

Partnerem dzisiejszego tekstu jest firma Green Step – sklep posiadający wsfojej ofercie drzwi firm Porta i Dre.

Drzwi przylgowe czy bezprzylgowe – czym się różnią?

Aby lepiej zauważyć różnice między drzwiami przylgowymi a bezprzylgowymi, na początku warto dowiedzieć się co w ogóle oznacza przylga. Jest to niewielki uskok, znajdujący się na bocznej krawędzi. Dzięki niemu drzwi przylgowe delikatnie wchodzą w ościeżnicę i przylga nie jest widoczna. Tego typu drzwi mają typowy wygląd oraz odkryte zawiasy – doskonale sprawdzają się one w większości wnętrz. W przeciwieństwie do nich drzwi z przylgą razem z ościeżnicą tworzą równą powierzchnię. Wyglądają wyjątkowo nowocześnie oraz minimalistycznie. Co więcej, wizualnie zwiększają przestrzeń, dlatego są wybierane na niewielkie powierzchnie.

Kiedy drzwi z szybą będą najlepszym wyborem?

Na rynku można znaleźć dwa warianty drzwi – pełne oraz przeszklone. Na pewno drzwi przeszklone będą prezentować się zdecydowanie lżej oraz będą dostarczać do pomieszczenia światło, z tego powodu powinno się je wybierać szczególnie do niewielkich przestrzeni. Przeszklone drzwi doskonale sprawdzają się choćby w większym salonie czy łazience. Z drugiej drzwi pełne zapewnią większą prywatność – z tych powodów wybierane są przede wszystkim do sypialni. Oprócz tego zabudowane drzwi zapewniają świetną izolację akustyczną i termiczną.

Drwi drewniane – które drewno będzie odpowiednie?

Na rynku można znaleźć nie tylko rozmaite typy drzwi z drewna, ale również wiele wersji drewna. Jak wybrać najlepszy?

Drewno dębowe

Drewno dębowe to jedno z najchętniej kupowanych rozwiązań. Odznaczają się szczególnie dużą odpornością – to rozwiązanie na długie lata. Drzwi dębowe są kosztowne, jednak wiąże się to z ich wysoką jakością.

Drzwi olchowe

Drewno olchowe nie jest ciężkie – drzwi będą łatwe do przewiezienia. Świetnie sprawdza się we wnętrzach, gdzie nie jest miało kontaktu z wilgocią. Drzwi olchowe charakteryzują się estetycznym, delikatnym kolorem, który sprawdza się w większości wystrojów.

Drewno sosnowe

Drzwi sosnowe pasują niemal do każdego wnętrza. Sosna to niedrogie i łatwe w obróbce drewno. Drzwi można malować, pożądany kolor, ale również, aby zabezpieczyć je przed uszkodzeniem.

Jakiej firmy drzwi będą najlepsze?

Przy wyborze odpowiednich drzwi nie sposób pominąć markę DRE i Porta. Warto wybierać tylko renomowanych producentów – dobrym przykładem będą firmy Porta lub DRE. Obydwie wyróżniają się przede wszystkim dbałością nawet o najdrobniejsze szczegóły, wieloletnią obecnością na rynku oraz dużym doświadczeniem. Dzięki temu można spodziewać się jedynie najwyższej jakości produktów, a także fachowego doradztwa. 

You Might Also Like

Back to top