Czy meble metalowe do salonu to dobry wybór?

Podczas urządzania salonu czasami trudno jest wybrać konkretne meble. Tym bardziej że na rynku można znaleźć nie tylko mnóstwo różnych modeli, ale też materiałów. Nieustannie bardzo bardzo często wybierane są meble z metalu. Choć kojarzone są one głównie z nowoczesnymi wnętrzami, to mogą być z powodzeniem wykorzystywane przy większości aranżacji, a dodatkowo mają wiele zalet. Dlaczego warto zdecydować się na meble z metalu?

Informacje zaczerpnięte ze strony producenta metalowych mebli z Warszawy, firmy – stalovnia.pl.

Metalowe meble – podstawowe zalety

Meble metalowe mają wiele zalet, dlatego z całą pewnością warto zastanowić się nad zakupem ich do swojego salonu.

  • Meble z metalu wyróżniają się dużą wytrzymałością. Metal rzadko ulega zniszczeniu – zakup metalowych mebli to inwestycja na lata.
  • Meble z metalu można wygodnie czyścić. Materiał jest wyjątkowo higieniczny oraz można łatwo zachować go w czystości. Nie wymaga on również dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych, jak choćby impregnowanie czy używanie dopasowanych kosmetyków pielęgnacyjnych.
  • Metal może być wykorzystywany w różnych wystrojach. Metalowe meble są uniwersalne, dzięki czemu mogą być stosowane w większości wnętrz oraz można je zestawiać z rozmaitymi tworzywami.
  • Metal wcale nie musi występować w jednym kolorze. Za pomocą malowania proszkowego meblom nadawane są rozmaite kolory – najczęściej jest to czarny, szary lub biały, a także rozmaite kolory.metalowe krzesła w kuchni

W jakich stylach sprawdzą się meble z metalu?

Metalowe meble nie stawiają praktycznie żadnych ograniczeń, a z powodu swojej funkcjonalności mogą być wykorzystywane w każdym wnętrzu – liczy się tylko kreatywność projektanta. Zwykle jednak towarzyszą wystrojom w stylu nowoczesnym, minimalistycznym oraz industrialnym.

  • Styl nowoczesny to między innymi duża prostota oraz brak wielu dekoracji. Dlatego doskonałym wyborem do wnętrza będą właśnie meble metalowe.
  • Styl minimalistyczny charakteryzuje się dużą funkcjonalnością i użytecznością znajdujących się w pomieszczeniu mebli – nie ma mowy o zbędnych zdobieniach czy dekoracjach. Metalowe meble w minimalistycznym salonie będą szare, białe lub czarne i niezbyt skomplikowane.
  • Styl industrialny przypomina nieco swoim charakterem fabryki. Meble z metalu doskonale dopełnią wystroju, ponieważ są oryginalne oraz proste.

metalowy stolik kawowy

Z jakimi tworzywami współgra metal?

Meble z metalu zwykle charakteryzują się prostym wyglądem. Materiał estetycznie będzie prezentował się zestawiony z naturalnym drewnem – mowa tu zwłaszcza o gatunkach takich, jak akacja czy dąb. Meble z metalu często posiadają też elementy ze szkła – dodaje to konstrukcji lekkości i prostoty.

You Might Also Like

Back to top